У нас вы можете посмотреть бесплатно Արամ Սարգսյանը երկերեսանի ա, Ռուսաստանի քաղաքականությունն ա վարում. հարցում или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը գրել է․ «Լավ լուր ունեմ։ Ռուսաստանի Դաշնությունը սկսել է հավասարը հավասարի ձևաչափով շփվել Հայաստանի Հանրապետության հետ։ Հիմա մենք ՌԴ-ի հետ շփման հավասար հարթությունում ենք։ Ծնկի իջած վիճակից ոտքի ենք կանգնում, և սա պետք է շարունակել, որովհետև հակառակ դեպքում դա տանելու է նոր պատերազմի և ինքնիշխանության կորստի»։ Oragir.News-ը շրջել է Երևանի փողոցներով և անցորդներին հարցրել. «Համաձա՞յն եք Արամ Սարգսյանի հետ, որ Ռուսաստանը սկսել է շփվել Հայաստանի հետ հավասարը հավասարի պես»։ Քաղաքացիների արձագանքները տարբեր էին։ «Ռուսաստանը մեր փրկիչն ա, մեր հայ ժողովրդի փրկիչը, ու տենց էլ կշարունակվի»,- ասաց մի տղամարդ։ Մի կին նշեց․ «Չէ, համաձայն չեմ, ես իրան չեմ հավանում, ինքն իր ընտանիքին հակառակ ա պահում»։ «Միակ փրկությունը Ռուսաստանն ա, մեր նման փոքր երկրները գաղութ են»,- ասաց մեկ այլ տղամարդ։ «Երևի»,- կարճ արձագանքեց մի կին։ Մեկ ուրիշ տղամարդ ընդգծեց․ «Ես Արամ Սարգսյանի հետ համաձայն չեմ։ Պարզ ա՝ նախկինի պես չի, մի քիչ հարգալից ա, բայց հավասարը հավասարի չի»։ Մեկ այլ հարցված ասաց․ «Մենք դրսում ապրելով երազում ենք, որ մեր երկիրը ծաղկի, մենք էլ գանք մեր հայրենիք»։ «Կարծում եմ՝ Ռուսաստանը միշտ Հայաստանի հետ հավասարը հավասարի պես ա շփվել»,- նշեց մի կին։ Մեկ այլ տղամարդ, հարցը ամբողջությամբ չլսելով, միայն անունը լսելուց հետո արձագանքեց․ «Ես իրան Հայաստանի թշնամի եմ ճանաչում, ինքը Ռուսաստանի քաղաքականությունն ա վարում, որը մեր Հայաստանը տանելու ա կործանման։ Ինքը իրա հարստությունը դիզել է, բայց Հայաստանի համար աղքատություն է բերել»։ Նա շարունակեց՝ համեմատելով նաև Փաշինյանի հետ․ «Ինքն էլ Նիկոլի նման….Նիկոլն ա ասում՝ էսօր սենց ասեց, վաղը հակառակը։ Երկերեսանի, գույները փոխող, մաշկը փոխող մարդիկ են՝ սկզբունք չունեցող»։ Քաղաքացին նաև մեջբերում արեց Գարեգին Նժդեհից․ «Գարեգին Նժդեհը ասում էր՝ թող իմ հետևից գա նա, ով դեռ բարոյապես չի մահացել…իսկ նա մահացել ա բարոյապես։ Ախպորը սպանին, ոչինչ չարեց, ինքը հարստացավ, լավ էր»։ Մանրամասները՝ https://oragir.news/hy/material/2026/... Oragir.News-ին կարող եք հետևել նաև. Telegram - https://t.me/oragir_news Facebook - / oragir1 Facebook - / oragir.am Instagram - / oragir.news Tiktok - / oragir.news