У нас вы можете посмотреть бесплатно Azərbaycanda nə üçün siqaret qıtlığı yaranıb? - BAKU TV или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Please watch: "Огорожено Каспийское Море - Баку ТВ" • Xəzər dənizi hasarlandı - BAKU TV -~- Azərbaycanda nə üçün siqaret qıtlığı yaranıb? - BAKU TV Aktual xəbərlərimiz • QARABAĞ XRONİKASI • Плейлист • Плейлист Son zamanlar vətəndaşlar müxtəlif növ brend siqaretləri tapa bilməməkdən şikayətlənir. Onların iddialarına görə, yerli market və köşklərdə ya bu siqaretlər tapılmır, ya da çox baha qiymətə satılır. Baku TV-nin əməkdaşı məsələni araşdırmağa çalışıb. Məlum olub ki, marketlərdə bəzi siqaret markalarının tapılmaması köşklər üçün əlverişli fürsətlər yaradıb. Belə ki, normal qiyməti 3 manat 90 qəpik-4 manat arası dəyişən bu siqaretləri hazırda onlar 4 manat 30 qəpikdən 5 manat 50 qəyiyədək müxtəlif qiymətlərlə satırlar. Qeyd edək ki, sözügedən brend siqaretlər Azərbaycanda tanınmış şirkətlərin birində istehsal edilir. İstehsalçı Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti Baku TV-nin sorğusuna cavab olaraq bildirib ki, siqaret məhsullarının ərsəyə gəlməsi üçün tələb olunan xammallar bu ilin mart ayına kimi Ukraynada yerləşən fabriklərdən sifariş olunurdu. Lakin Ukraynada başlayan müharibə səbəbindən qeyd olunan xammalların martdan etibarən regionda yerləşən digər ölkələrdən, əsasən Türkiyədən gətirilməsinə başlanılıb. Hazırda regionda davam edən müharibə səbəbindən dünyada logistika sahəsində çətinliklər yaşanmaqdadır və buna görə də bəzi markaların müxtəlif çeşidləri üçün xammalların təminatı ölkəsi üzrə dəyişiklik prosesi daha çox vaxt tələb edir. Bu çeşidlər üzrə xammalın əldə olunması üçün mənbə artıq təyin olunub və yaxın zamanlarda təchizatçı şirkət tərəfindən tələb olunan məhsullar istehsalçıya göndəriləcək. Sosial şəbəkələrimiz / www.baku.tv / bakutvofficial / bakutvofficial https://t.me/bakutvxeber https://www.baku.tv ©2021 - 2022 © All Rights Reserved ℗ Baku TV Azərbaycanda nə üçün siqaret qıtlığı yaranıb? #bakutv #xeberler #news #bakutvxeber #bakutv #bakutvnews #xəbərlər