У нас вы можете посмотреть бесплатно Сурхондарёда чегарачилар бир фуқарони отиб ўлдирди или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Ўзбекистоннинг Сурхандарё вилояти Узун туманида ўзбек чегарачилари бир фуқарони отиб ўлдирди. Озодлик манбаларининг билдиришича, 32 ёшли фуқаро 3 март куни кечки пайт вилоятнинг тоғли ҳудудида ўзбек-тожик чегарасини бузиб ўтаётган пайтда отиб ўлдирилган. У билан бирга бўлган яна икки фуқаро воқеа жойидан қочишга муваффақ бўлган. Давлат чегара хизматига кўра, чегара бузувчилар Тожикистондан дори воситаларини контрабанда воситасида Ўзбекистонга олиб киришга уринган. Сурхондарё вилоятининг Тожикистон билан чегарадош Узун тумани Отчопар қишлоғида истиқомат қилган 1982 йилда туғилган Дилмурод Бозоров 3 март куни кечки пайт, Ўзбекистон-Тожикистон чегарасининг тоғли ҳудуддан ўтадиган участкасида ўзбек чегарачилари томонидан отиб ўлдирилди.