У нас вы можете посмотреть бесплатно Keçmişin izləri relslərdə qalıb... – Sədərəyin “Vəlidağ” stansiyasının tarixi | APA TV или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
#APATV #naxçıvan #Vəlidağstansiyası Bölgə üçün vacib nəqliyyat mərkəzlərindən biri Vəli dağı dəmiryolu stansiyası – burada relslər uzaqlara uzanan misralar kimi torpağın sinəsinə yazılıb sanki. Keçmişdə səslənən hər qatar fitində indi bir həsrət qoxusu duyulur, stansiyada sanki yarımçıq qalan bir hekayə insanı cəlb edir. Əslində bu hekayənin ilk sətirləri belə yazılıb: Qars-İğdır-Dilucu layihəsi. Bu layihənin davamı olacaq Vəli Dağı və Ordubad arasında mövcud olan 177 kilometrlik dəmir yolu xətti yenidən qurulması. Buradan keçəcək qatarlar təkcə Azərbaycan və Türkiyə arasında ticarət yükünü deyil, həm də insanların ümidini, qlobal bazarların ehtiyaclarını daşıyacaq. Eyni zamanda, bu yol qlobal nəqliyyat və ticarət marşrutlarının əsas arteriyalarından birinə çevriləcək. Ümumiyyətlə, bu yol, bu stansiya bir vaxtlar öz səs-küyü, əhəmiyyəti ilə seçilib. Sədərək sakinləri deyir ki, Azərbaycanın qərbində olan sonuncu stansiya ilə bir vaxtlar Bakıya, İrəvana rahat şəkildə gediş-gəlişləri olub. #apaxəbər #apatvxəbər #gundemxeberler #gününxəbərləri #VəliDağı #VəliDağıDəmiryoluStansiyası #ordubad #nəqliyyat #DəmirYolu ✅ Rəsmi saytımız: https://apa.tv ✅ Rəsmi facebook səhifəmiz: / tvapaxeber ✅ Rəsmi instagram səhifəmiz: / apatvresmi ✅ Rəsmi X səhifəmiz: / apatvofficial ✅ Rəsmi teleqram səhifəmiz: https://t.me/apa_tv ✅ Rəsmi youtube kanalımız: https://www.youtube.com/APAGROUPOffic... Copyright © APA TV Videolarda yazılan rəylərə görə kanal rəhbərliyi məsuliyyət daşımır. REKLAM TƏKLİFİ ÜÇÜN (Contact) info@apa.tv