У нас вы можете посмотреть бесплатно გიორგი თარგამაძის ედიტორიალი — 16 თებერვალი или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
💬 „ახლა, როცა კანონში ჩნდება „ექსტრემიზმი კონსტიტუციური წყობილების წინააღმდეგ“ და თან ერთვის ბუნდოვანი კატეგორიები — „არალეგიტიმურობის აღქმის დამკვიდრება“, „რეალური საფრთხე“, — ჩვენ ვლახავთ იმ ზღვარს, სადაც კრიტიკა აღარ არის მოქალაქის უფლება, არამედ ხდება პროკურორის ინტერპრეტაციის საგანი; და როცა ოპოზიციურ პარტიებს კრძალავ, ბიზნესს პოლიტიკური აქტივობისთვის ჯერ ჯარიმით, შემდეგ სისხლის სამართლით და ლიკვიდაციით ემუქრები, სიგნალი უკვე არა „წესრიგია“, არამედ „ტოტალური სიჩუმე“ — პოლიტიკა მხოლოდ დაშვებულთათვის; „გაურკვეველი კანონი — თავისუფლების საფლავი“ (ეს არის სამართლის ძველი პრინციპი: კანონი თუ მკაფიო არაა, ის იარაღად იქცევა). ქართული დემოკრატიისა და ევროპული მომავლის მკვლელი ოცნების ამკრძალავი ბიურო იღებს კანონებს რომლითაც სახელმწიფო გადაყავს აღვირახსნილი რეპრესიის რეჟიმზე, სადაც კანონი ადამიანს კი არ იცავს ხელისუფლების თვნებობისგან, არამედ ხელისუფლებას, მის განუკითხაობაში, ადამიანისგან“ 📌 გიორგი თარგამაძის შესავალი 📣 გამოგვყევით 👇 📲 / tvformula 📲 / formulanews.ge 📲 / formulaoriginals 📲 / formulaenglish 📲 / formulage 📲 / tvformula #TVFormula #FormulaNews #ფორმულა