У нас вы можете посмотреть бесплатно Իրանը 2 դիվիզիա է մոտեցրել սահմանին, մեծ վտանգ կա, փորձում է կանխել Բաքվի հարձակումը Սյունիքի վրա или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Մերձավոր Արևելքում կայուն լարված իրավիճակ է։ 24TV-ի «Հարցազրույց Հերմինե Միքայելյանի հետ» հաղորդման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց «ՈՄԱ»-ի հիմնադիր նախագահ Վովա Վարդանովը։ «Իրանը հասկանում է, որ իր կրոնակիցներն իր թշամիներն են։ Ադրբեջան-Հայաստան սահմանին բավականին լարված է, երկու կողմից նախապատրաստվում են, զորքի կուտակումներ կան։ Իսրայելի հարվածներից հետո Իրանը զորքերը պահում է լարված վիճակում՝ մոտեցնելով սահմանին, Սյունքից միջանցք բացելու համար երեք անգամ պետք է մտածեն, նոր քայլ անեն»,- ընդգծեց Վարդանովը։ Սյունիքի ճանապարհը արտապատվիրակելու մասին խոսելիս Վարդանովն ասաց, որ այն պարտադիր պետք է վերահսկի հայկական կողմը․ «Մեզ աշխարհում մարդատեղ են դնում, քանի դեռ Իրանի հետ սահման ունենք, մեզ կդադարեն բանի տեղ դնել, եթե սահմանը կորցնենք, բացի թուրքերից, ոչ մեկին հետաքրքիր չենք լինի։ Այդ սահմանը ոչ մեկին զիջել չի կարելի, ով ուզում է, պարտադրի, ՀՀ-ն պետք է վերահսկի այն»։ #ՀերմինեՄիքայելյան#24TV #ՎովաՎարդանով#Սյունիքիճանապարհիարտապատվիրակում#ԻրանԱդրբեջանսահմանլարված Հերմինե Միքայելյան Մանրամասները՝ տեսանյութում։ Հետևի’ր 24News-ին այլ սոցցանցերում / 24news.am / 24newsarmenia / 24news.am https://t.me/twentyfournews © 2024 24News. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են: 24TV-ում տեղադրված նյութերն օգտագործելիս ակտիվ հղում տալը պարտադիր է: Կայքում տեղադրված այլ հեղինակների և բանախոսների արտահայտած կարծիքը կարող է չհամընկնել 24TV-ի խմբագրության տեսակետի հետ: Address: Dzorap 40, Office Area 23. E-mail: info@24news.am Tel. +374 41 240060 Գովազդի համար զանգահարել +374 41 240060 #24News #24TV #Լուրեր