У нас вы можете посмотреть бесплатно Ombudsmanning murojaatlar bilan ishlash yo‘nalishidagi faoliyati — F. Madrahimova (brifing) или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Ўтган олти ойда Омбудсман томонидан 30 га яқин фуқаронинг асоссиз ишдан бўшатилгалиги аниқланиб, уларнинг ишга тикланишига эришилди Бу ҳақда АОКАда ўтказилган брифингда Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (омбудсман) ахборот хизмати раҳбари Фотима Мадраҳимова маълум қилди: ✅6 та ҳолатда инсон ҳуқуқлари ва эркинликлари бузилганлиги сабабли иш берувчи (раҳбар) маъмурий жавобгарликка тортилган. ✅11 нафар фуқарога 1.5 млрд сўмдан ортиқ компенсация тўловлари ундириб берилди. ✅ 21 та ҳолатда фуқароларга жами 212,5 млн сўмга яқин иш ҳақи, алимент ва бошқа тўловлар ундирилган. ✅2 та ҳолатда фуқароларнинг коммунал тўловлар бўйича 7.990.200 сўмлик нореал қарздорлиги бартараф этилган. ✅4 нафар фуқарога даволаниш учун 22 млн 620 минг сўм моддий ёрдам ажратилишида амалий кўмак кўрсатилди. ✅4 нафар фуқарога даволаниши учун Ордер олиб берилган. ✅1 та ҳолатда МФЙнинг тегишли тавсияномаси асосида қонуний имтиёзига асосан фуқаронинг ОТМга қабул қилинишига эришилган. ✅“Мурувват” ногиронлиги бўлган шахслар учун интерат уйида сақланаётган 40 нафар шахсларнинг туғилганлик факти белгиланиб, уларга ID карталар расмийлаштирилган. Официальный сайт: https://aoka.uz/uzb/ @ Telegram: https://t.me/aoka_uz/ @ Facebook: / @ Instagram: / aoka.uz