У нас вы можете посмотреть бесплатно Zarbdor tumanida “Obod xonadon”, “Obod ko‘cha” va “Obod mahalla” ko‘rik–tanlovi bo‘lib o‘tdi! или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Zarbdor tumanida hududlarni obodonlashtirish, namunali xonadonlar tajribasini ommalashtirish va mahallalarda faollikni oshirishga qaratilgan mazkur tanlovning tuman bosqichi katta faollik bilan o‘tkazildi. Tadbirda tumandagi mahalla fuqarolar yig‘inlari raislari, ko‘cha boshilari, shuningdek faol fuqarolar ishtirok etib, o‘z hududlarida amalga oshirgan ishlar bo‘yicha taqdimotlar bilan qatnashdilar. Tanlov jarayonida ishtirokchilarning taqdimotlari tinglanib, belgilangan mezonlar asosida baholash ishlari olib borildi. Tadbir doirasida: — Namunali xonadonlar bo‘yicha taqdimotlar — Ko‘chalar tozaligi va obodonligi haqidagi hisobotlar — Mahalla faoliyatidagi ijobiy o‘zgarishlar taqdimoti — Baholash jarayonlari — Ishtirokchilar chiqishlari tashkil etildi “Obod xonadon” nominatsiyasi: 1-o‘rin — Ahmedova O'rozgul, Lalmikor MFY 2-o‘rin — Qodirqulov Baxtiyor, Oybek MFY 3-o‘rin — Ilyasov Abdumutal, Do'stlik MFY “Obod ko‘cha” nominatsiyasi: 1-o‘rin — Rahmatova Dilafruz, Navoiy MFY, Navoiy ko‘chasi boshisi 2-o‘rin — Mustafoqulov Abduvali, Lalmikor MFY, Ulug‘vor ko‘chasi boshisi 3-o‘rin — Anorboeva Nazokat, Oybek MFY, Mustaqillik ko‘chasi boshisi “Obod mahalla” nominatsiyasi: Ergashev Akbarali, Lalmikor MFY raisi Bozorov Abduvali, Navoiy MFY raisi Rahmonqulov Abror, Taraqqiyot MFY raisi G‘oliblar diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi. Tumanimizning obodonligi va tozaligi yo‘lida hissasini qo‘shgan barcha ishtirokchilarga chuqur minnatdorchilik bildiramiz!