У нас вы можете посмотреть бесплатно ABŞ Prezidenti İlham Əliyev və Nikol Paşinyana təşəkkür etdi - Baku TV или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
ABŞ Prezidenti İlham Əliyev və Nikol Paşinyana təşəkkür etdi - Baku TV ABŞ Prezidenti Donald Tramp Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyana sülh yaratdıqlarına görə təşəkkür edib. O bunu Sülh Şurasının ilk iclasında bəyan edib. "İki ölkə arasında 32 il münaqişə var idi. Buna 24 saat içində son qoyduq", – o deyib. D.Tramp İlham Əliyev və Nikol Paşinyana müraciət edərək "mən düşünürəm ki, siz artıq dostlaşmısınız" söyləyib. "Bu iki insan çox sərt adamdırlar və onlar arasında sülh yaratmaq elə də asan olmayıb. Mənim ofisimdə görüş başlayanda masanın əks istiqamətlərində əyləşmişdilər. Mən onlara yaxın oturmağı təklif etdim. Bir saatdan sonra yanbayan oturduq, əllər sıxıldı. İki ölkə arasında sülh yarandı. Mən bu günü heç zaman unutmayacağam", – D.Tramp bildirib. Bizi WhatsApp-da izləyin https://whatsapp.com/channel/0029VaAm... https://t.me/bakutvxeber https://x.com/bakutvofficial / baku.tv https://www.baku.tv ❂❂❂❂❂ 2026 © All Rights Reserved ℗ "Baku TV" LLC ™ #bakutv #bakutvxəbər baku tv,baku tv xəbər, aktual xəbər, Azərbaycan xəbərləri, xəbər, baku tv canlı, gündəm, son dəqiqə, xəbər, Azərbaycanda son xəbərlər, Azərbaycan