У нас вы можете посмотреть бесплатно Islomoboddagi tarixiy tashrif: 2 milliard dollarlik reja va Trans-Afg‘on loyihasi или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
O‘zbekiston Markaziy va Janubiy Osiyoni bog‘lovchi strategik ko‘prikka aylanmoqda. Pokistonga amalga oshirilgan oliy darajadagi tashrif xalqaro hamjamiyat va xorijiy OAVning diqqat markazida bo‘ldi. Asosiy mavzular: O‘zaro savdo hajmini 2 milliard dollarga yetkazish bo‘yicha aniq kelishuvlar; Mintaqa logistikasini o‘zgartiruvchi Trans-Afg‘on temir yo‘li tashabbusi; Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur merosiga tayangan madaniy diplomatiya. 🌍 Dunyo matbuoti nigohida — O‘zbekistonning strategik ko‘prik sifatidagi o‘rni! Tashrifning eng muhim natijalari va tahliliy tafsilotlar bilan tanishing 👇