У нас вы можете посмотреть бесплатно "Курьер" 1-5 қисмлар. Миллий ўзбек сериали | "Kuryer" 1-5 qismlar. Milliу o'zbek seriali или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
🎬 «Курьер» — жамият иллатига қарши кескин кураш ҳақидаги миллий сериал «Курьер» — бу замонавий ўзбек жамиятидаги энг оғриқли муаммолардан бири — гиёҳванд моддалар савдоси ва ёшлар тақдири ҳақида ҳикоя қилувчи кескин драматик сериалдир. Сериал қисмлари давомида воқеалар шиддат билан ривожланиб, томошабинни илк дақиқаларданоқ ўзига жалб этади. Асар адолат, виждон, қонун устуворлиги ва инсон танлови мавзуларини марказга қўяди. Лойиҳа Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси тизимидаги «Mahalla» телеканали буюртмасига биноан ишлаб чиқарилган бўлиб, «Ўзбектелефилм» тақдим этади. Сценарий муаллифлари Хуршид Серобов ва Аббос Серобов бўлиб, воқеалар мантиқи, драматик тўқнашувлар ва қаҳрамонлар ички кечинмалари чуқур ишланган. Саҳналаштирувчи режиссёр Камолиддин Раҳимов, оператор Илёс Исломов асарнинг визуал услубини юқори даражада яратган. Саҳна безаклари ва муҳит рассом Аҳролхо‘жа Солиҳўжаев томонидан ишланган бўлиб, ҳар бир эпизодда реал ҳаётийлик ва таъсирчан муҳит сезилади. Монтаж режиссёри Руслан Фармонов, бастакор Ҳабибулла Маманаазаров ҳамда продюсер Лутфулла Қўзиев сериалнинг бадиий ва техник жиҳатдан пухта чиқишини таъминлаган. Бош ролларда Сардор Каримов, Жавоҳир Одилжонов, Дониёр Насриддинов, Диана Абдусаматова, Холдор Турсунбоев, Сардор Саидов ва Сардор Ма‘руфов иштирок этган. Шунингдек, Гулчеҳра Носирова, Меҳмонали Салимов, Нигора Дўстмуродова, Мусулмонқул Юсупов, Хуршид Орипов, Наргиза Нодирова ва Диёра Мустафоева каби актёрлар образларни ҳаётий ва ишонарли тарзда гавдалантирган. «Курьер» — бу оддий жиноий сюжет эмас, балки ёшлар ҳаёти, нотўғри йўл танлаш оқибатлари ва жамият масъулияти ҳақида ўйлантирувчи асардир. Сериал ҳар бир қисмдан сўнг томошабинни чуқур мулоҳазага чорлайди ва адолат тантанасига бўлган ишончни мустаҳкамлайди.