У нас вы можете посмотреть бесплатно Հայ հասարակությունը դեռևս մնում է քիչ կարդացող կամ գրեթե չկարդացող или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
#Հայ հասարակությունը դեռևս մնում է քիչ կարդացող կամ գրեթե չկարդացող Հայ հասարակությունը դեռևս մնում է քիչ կարդացող կամ գրեթե չկարդացող, սակայն տարիների դինամիկան ցույց է տալիս, որ տեսանելի առաջընթաց կա։ Ըստ գրականագետ Արքմենիկ Նիկողոսյանի՝ այսօրվա վիճակին հասնելու համար վերջին տասնամյակների ընթացքում ահռելի #աշխատանք է կատարվել։ Եթե նախկինում հնչում էին միայն լոկալ մեղադրանքներ՝ «չենք կարդում» ձևակերպմամբ, ապա այսօր փորձ է արվում հասկանալ պատճառներն ու լուծել դրանք։ Փետրվարի 19-ը՝ #Գիրք նվիրելու տոնը, դարձել է տարվա կուլմինացիոն կետը, որն աշխուժացնում է շուկան դեռ շաբաթներ առաջ։ Սակայն, դրական միտումներին զուգահեռ, ի հայտ է եկել նոր խնդիր։ «Վերջին 3-4 տարում նկատելի է մի միտում. եթե նախկինում դժգոհում էինք, որ ոչ գնում են, ոչ կարդում, ապա այսօր երբեմն ավելի շատ գնում են, քան կարդում»,— նշում է Նիկողոսյանը։