У нас вы можете посмотреть бесплатно მაკა ბოჭორიშვილის ვიზიტი სლოვაკეთში или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
სლოვაკეთის სრული მხარდაჭერა საქართველოს და კრიტიკული გზავნილები ევროკავშირის მისამართით - საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი სლოვაკეთში პირველი ვიზიტით იმყოფება. ორი ქვეყნის პირველი დიპლომატები თანხმდებიან, რომ საჭიროა პოლიტიკური დიალოგის გაღრმავება და სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების გაძლიერება. ამ მიზნით სლოვაკეთიდან თბილისში ეკონომიკური ატაშეს გამოგზავნა იგეგმება. ოფიციალური ბრატისლავას სურვილია, რომ ეუთო-ს თავმჯდომარე ქვეყნის სტატუსი საქართველომ მიიღოს. საერთაშორისო ორგანიზაციებში ჩვენი ქვეყნისადმი უპირობო მხარდაჭერა სლოვაკეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა საჯაროდ დაადასტურა. ერთობლივ პრეს-კონფერენციაზე ყურადღების მიღმა არ დარჩენილა საქართველო-ევროკავშირს შორის გამწვავებული ურთიერთობა და ბოლო საპარლამენტო არჩევნების შემდეგ საქართველოში განვითარებული პროცესები. სწორედ 2024 წლის არჩევნებზე საუბრის დროს იურაი ბლანარის ტონი ბრიუსელის მისამართით საკმაოდ კრიტიკული იყო. სლოვაკეთის პირველი დიპლომატი თბილისსა და ბრიუსელს შორის დიალოგის დაწყების მომხრეა. დღესვე ცნობილი გახდა, რომ საქართველოში სლოვაკეთის პრემიერის ჩამოსვლა იგეგმება. ეწვიეთ ჩვენს საიტს - https://1tv.ge/ მოიწონეთ ჩვენი გვერდი - / 1stchannel.1tv.ge გამოიწერეთ ჩვენი არხი - / georgianpb ვიდეო წარმოადგენს საზოგადოებრივი მაუწყებლის საკუთრებას. მისი გავრცელება შეგიძლიათ მხოლოდ ბმულის გაზიარებით. დაუშვებელია მასალის ჩამოტვირთვა და სხვაგან ატვირთვა, ამ შემთხვევაში მაუწყებელი უფლებას იტოვებს მიმართოს შესაბამის ზომებს.