У нас вы можете посмотреть бесплатно Իսրայելի դեմ լայն ճակատ․ վտանգավոր զարգացումներ или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Նկարագրություն | Կենսագրություն | Բաժանորդագրվել | Կապ Իսրայելի կառավարության կողմից Արևմտյան ափի «C» գոտում հողերի գրանցման գործընթացը առաջացրել է տարածաշրջանային լուրջ արձագանք։ Սաուդյան Արաբիան, Թուրքիան, Քաթարը, Եգիպտոսը և մի շարք այլ երկրներ համատեղ հայտարարությամբ դատապարտել են քայլը՝ այն անվանելով միջազգային իրավունքի խախտում։ Միևնույն ժամանակ ձևավորվում է նոր ուժային հավասարակշռություն Մերձավոր Արևելքում․ Իրանի ղեկավարած շիական առանցքին զուգահեռ ուժեղանում է սուննիական բլոկը՝ Թուրքիայի ռազմական ներուժի և Քաթարի ֆինանսական ազդեցության համադրությամբ։ Թուրքիան արագորեն զարգացնում է բալիստիկ հրթիռային ծրագիրը, անօդաչու համակարգերը և ռազմական արտահանումը, իսկ Իսրայելը խորացնում է հակահրթիռային պաշտպանության համակարգերը և դաշինքները ԱՄՆ-ի ու տարածաշրջանային գործընկերների հետ։ Տարածաշրջանը մտնում է նոր ռազմավարական փուլ, որտեղ միաժամանակ ձևավորվում են մի քանի ճակատներ։ Այս տեսանյութում վերլուծում ենք՝ ինչ է իրականում փոխվում ուժային բալանսում և ինչ հետևանքներ կարող են ունենալ վերջին զարգացումները Մերձավոր Արևելքի անվտանգության համար։ #Իսրայել #ՄերձավորԱրևելք #Թուրքիա #Գեոպոլիտիկա #Անվտանգություն Իմ վերլուծությունները՝ • Գագաթնակետին հասած լարվածություն Հորմուզի ... Իմ գործոնեությունը՝ • Քրեական գործ է հարուցվել Կտրիճ Ներսիսյանի դեմ Կենսագրություն՝ Գիորգի Սարգսի Թումասյանը 30 տարեկան Թբիլիսիի հայ է, միջազգային հարաբերությունների բակալավր է և պետական կառավարման մագիստրոս։ Նա Հայոց ցեղասպանությունից վերապրածների ժառանգ է, իր նախնին Հայաստանի Առաջին Հանրապետության ամենաերիտասարդ գնդապետն է՝ Կարսի առաջին գնդի հրամանատար Հովհաննես Մազմանյանը։ Թումասյանը «Նախ և առաջ Վրաստանը» քաղաքական նախաձեռնության անդամ է, ԵՄ իրազեկման կենտրոնի փորձագետ, Ստենֆորդի համալսարանի առաջնորդների ցանցի անդամ։ Նրան ԱՄՆ Պետական Դեպարտամենտը ճանաչել է որպես խոստումնալից առաջնորդ։ Ավելի վաղ Վրաստանի կառավարությունը և ՄԱԿ-ը նրան ընտրել են՝ որպես Վրաստանի երիտասարդ ներկայացուցիչ ՄԱԿ-ում և ընդունվել է Վրաստանի Արտաքին Գործերի Նախարարության դիվանագիտական պահեստազոր։ Կենսագրությունը ամբողջությամբ՝ LinkedIn-ում։ Բաժանորդագրվել՝ Facebook: / giorgitumasyan LinkedIn: / giorgitumasyan Instagram: / giorgitumasyan X: https://x.com/GiorgiTumasyan Կապ՝ Email: giorgitumasyan@gmail.com