У нас вы можете посмотреть бесплатно Xəmsə - 24.10.2021 или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Copyright © AZTV YouTube kanalına abunə olun: https://bit.ly/2ZKtzKO Tələbə gənclərdən təşkil olunmuş komandalar arasında aparılan intellektual verilişdir – "XƏMSƏ". Verilişdə bilik yarışmasının qalibləri aparıcı tərəfindən verilən müxtəlif sahələr üzrə suallar və toplanan xallar əsasında müəyyən edilir. Oyun ilk dəfə 2007-ci il 2 fevral tarixində – Gənclər günündə geniş auditoriyaya təqdim olunmuşdur. Verilişin aparıcısı Tural Dadaşovdur. 2014-cü ilin sonundan müxtəlif yaş qrupları üzrə – məktəblilər, tələbələr, böyüklər arasında ölkə çempionatları mütəmadi keçirilir. 2011-ci ilin iyulundan etibarən "XƏMSƏ" oyunu Gürcüstanın Batumi şəhərində hər il mütəmadi keçirilən İntellektual oyunlar üzrə Cənubi Qafqaz çempionatının, 2012-ci ildən isə həmin çempionatın yeni formatı olan Qara dəniz açıq çempionatının yarış proqramına daxil edilmişdir. 2011-ci ilin sentyabrında oyun Ukraynanın Odessa şəhərində keçirilən Nə? Harada? Nə zaman? intellektual oyunu üzrə Dünya çempionatında da nümayiş olunmuşdur. Teleyarış 2018-ci il noyabrın 6-dan etibarən Azərbaycan Televiziyasında yayımlanır. Facebook - https://bit.ly/38x28YP İnstagram - Twitter - https://bit.ly/2VPe976 Youtube - https://bit.ly/31Qb1eY Telegram: https://bit.ly/3heof98 Rəsmi sayt: https://bit.ly/3e28gJJ AZ https://bit.ly/3dZP4MJ RU https://bit.ly/2Z4EMH9 EN «Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri» QSC-si ölkəmizin ən qocaman televiziya və radio qurumudur: Azərbaycan Radiosu 1926-cı il noyabrın 6-da, Azərbaycan televiziyası 1956-cı il fevralın 14-də yaradılıb. Azərbaycan Televiziyası ölkə teleməkanının formalaşmasında böyük rol oynayıb. Bu BİRİNCİlik müstəqillik dövründə yaradılan bütün telekanalların fəaliyyətində özünü qabarıq şəkildə göstərib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 4 sentyabr 2019-cu il tarixli sərəncamı ilə Rövşən Məmmədov "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin sədri təyin edilib. Müəllif hüquqları "Baku Cms Media" tərəfindən qorunur. office@bakucms.com / https://www.bakucms.com #AZTV #AzərbaycanTeleviziyası