У нас вы можете посмотреть бесплатно Deportasiya ilə bağlı cinayət işi (08.09.2023) или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
“1988-1991-ci illər arasında azərbaycanlıların öz doğma torpaqlarından məcburi deportasiyasıyla bağlı 2 min 500-dən çox zərərçəkmiş şəxs prokurorluq orqanları tərəfindən dindirilib”. Bu barədə Baş Prokurorluğun “İnstaqram” sosial şəbəkəsindəki səhifəsində canlı yayım zamanı İstintaq idarəsinin rəisi Nemət Əvəzov bildirib. Onun sözlərinə görə, İndiyə qədər azərbaycanlıların məruz 4 mərhələli deportasiya prokurorluq orqanları tərəfindən araşdırılır. Həmin deportasiyalar zamanı 100 minlərlə azərbaycanlı öz doğma yurdlarından qovulub. Onların bir çoxu xüsusi amansızlıqla qətlə yetirilib. Əmlakları əllərindən alınıb. Hazırda yaxın tarix sayılan 1988-1991-ci illərdə azərbaycanların deportasiya edilməsi faktıyla bağlı cinayət işi başlanılıb. Araşdırmalar və dindirmələr həyata davam etdirilir. #AZTV #AZTVXəbər #RüstəmMikayılzadə Web: https://www.rmikhaelzadeh.com LinkedIn: / rmikhaelzadeh Facebook: / rmikhaelzadeh YouTube: / @rmikhaelzadeh X: https://www.x.com/rmikhaelzadeh WhatsApp: https://www.whatsapp.com/channel/0029... Instagram: / rmikhaelzadeh Telegram: https://t.me/rmikhaelzadeh TikTok: / rmikhaelzadeh Threads: https://www.threads.com/@rmikhaelzadeh