У нас вы можете посмотреть бесплатно 2025 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփում՝ «Վարդաշեն» և «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ներում или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Վարդաշեն» և «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկներում ամփոփվել են 2025 թվականի գործունեության արդյունքները։ Քրեակատարողական ծառայության պետ Ծովինար Թադևոսյանին ներկայացվել են նախորդ տարվա ընթացքում իրականացված աշխատանքները՝ ըստ ոլորտների։ 2025 թվականին արձանագրվել են մի շարք դրական փոփոխություններ և բարելավումներ։ Մասնավորապես «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում՝ • Աճել է տեխնիկատնտեսական սպասարկման՝ վարձատրվող աշխատանքներում ներգրավված ազատազրկված անձանց թիվը (2025թ․՝ 13 անձ, 2024թ․՝ 6 անձ)։ • Աճել է նաև այլ գործատուների մոտ աշխատող ազատազրկված անձանց թիվը (2025թ․՝ 8 անձ, 2024թ․՝ 5 անձ)։ • Վերանորոգվել և կահավորվել են երկարատև տեսակցությունների 2 սենյակ և կարճատև տեսակցությունների 2 սենյակ։ • Կապիտալ վերանորոգվել են 7 խուց և կացարան, 3 միջանցք և 1 լոգասենյակ։ • Հիմնանորոգվել է գրադարանը և համալրվել նոր գրականությամբ։ • Վերանորոգվել են քննչական գործողությունների 2 սենյակ և 5 պահակետ՝ ներառյալ հանգստի սենյակը, խոհանոցը և զինանոցը։ • Մարզադահլիճը կահավորվել է նոր մարզագույքով։ • Զգալիորեն աճել է ազատազրկված անձանց շրջանում իրականացված մշակութային միջոցառումների քանակը (2025թ․՝ 35 միջոցառում, 2024թ․՝ 10 միջոցառում)։ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում՝ • Վերանորոգվել և կահավորվել է երկարատև տեսակցությունների 1 սենյակ։ • Վերանորոգվել է 14 խուց։ • Աճել է խուզարկությունների արդյունքում արգելված իրերի հայտնաբերման ցուցանիշը՝ o 525 բջջային հեռախոս (2024թ․՝ 388), o 523 բջջային հեռախոսի պարագա (2024թ․՝ 350), o 72 կտրող-ծակող առարկա (2024թ․՝ 19), o մոտ 50 գրամ թմրամիջոցի նմանվող զանգված (2024թ․՝ մոտ 20 գրամ)։ • Աճել է իրականացված մշակութային միջոցառումների թիվը Հայաստանի առաջավոր մշակութային կազմակերպությունների և գործիչների մասնակցությամբ (2025թ․՝ 23 միջոցառում, 2024թ․՝ 14 միջոցառում)։ Աճել է նաև այլ ուղղվածության միջոցառումների քանակը։