У нас вы можете посмотреть бесплатно Ինչո՞ւ է իշխանությունը լույս նետում Սամվելի, Նարեկի և «Մեր ձևով»-ի վրա. Հարություն Մկրտչյան или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Այս տեսանյութում անդրադարձել եմ Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսից հետո ի հայտ եկած մի կարևոր հարցի՝ ինչո՞ւ է իշխանությունն այս պահին այդքան մեծ ուշադրություն դարձնում Սամվել Կարապետյանին, «Մեր ձևով» շարժմանն ու Նարեկ Կարապետյանին: Ինձ զարմացրեց, թե ինչպես Հ1-ի տաղավարում հյուրընկալվեց մի մարդ, ով երբևէ լուրջ քաղաքական գործունեությամբ չի զբաղվել, և նրան տրվեցին «խնայող» հարցեր: Մյուս կողմից՝ իշխանական վերնախավի ամենօրյա օնլայն «պատերազմն» այս անձանց հետ կարծես թե շատ է հիշեցնում ուշադրությունը շեղելու փորձ: Կարծիք հայտնեցի նաև այսպես կոչված «4-ի Գ»-ի մասին, այն մասին, թե ինչպես են որոշ շրջանակներ փորձում մնալ քաղաքական դաշտում՝ չունենալով իրական ազդեցություն: Անդրադարձա նաև այն «մեղմիկ քամիներին», որոնք տանում են խոսքերը հասցեատերերին, և ինչ կմնա այս ամենից, եթե հանկարծ ի հայտ գա իրական առաջնորդը: Հիշեցրի ժողովրդական իմաստությունը. «Ձեր լեզուները ձեր վերմակի չափով մեկնեք», հատկապես, երբ խոսքը վերաբերում է նրանց, ովքեր ոչինչ չեն որոշում ո՛չ մեր կյանքում, ո՛չ էլ երկրի քաղաքականության մեջ: Եզրափակեցի մի պարզ ճշմարտությամբ. «Կապրենք, կտեսնենք»: Դիտեք մինչև վերջ, որպեսզի հասկանաք, թե ում եմ անվանում «չնչին մարդկանց անիմաստ, բայց եռանդուն ապստամբություն»: Հեղինակ՝ Հարություն Մկրտչյան #Քոչարյան #ՔոչարյանիԱսուլիս #ՍամվելԿարապետյան #ՄերՁևով #ՆարեկԿարապետյան #Քաղաքականություն #Հայաստան #Վերլուծություն #Իշխանություն #Ընդդիմություն