У нас вы можете посмотреть бесплатно ՇԱՏ ԿԱՐԵՎՈՐ արձանագրումներ. ՈՒՇԱԴԻՐ լսեք или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Կառավարության եւ ժողովրդի հարաբերությունների մասին: Հայաստանի կողմից զիջումներ կատարելու վերաբերյալ շահարկումների մասին: Մեր ընկալման տրանսֆորմացիան այն է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը մեր երազանքների պետությունն է և այս ինքնիշխան տարածքում պետք է շարունակենք կառուցել այն: Կայացված բոլոր որոշումները ճիշտ են, հիմնավոր, ծառայել են իրենց նպատակին եւ ընդունվել են՝ անվտանգությունն ապահովելու համար: Ես երաշխավորում եմ, որ և՛ գյումրեցիները, և՛ փարաքարցիներն իրենց կամքն ազատ արտահայտելու հնարավորություն կունենան: Ժողովրդի արտահայտած ցանկացած կամք մենք ի գիտություն ենք ընդունելու: Եթե նախկին իշխանությունների համար կրթությունը կարևոր լիներ, ապա ինչո՞ւ ենք մենք այսօր դպրոց ու մանկապարտեզ կառուցելու մասին խոսում: Մեր երկրի մոդելը պետք է լինի հետևյալը. պետք է աշխատենք արդյունավետ, վաստակենք շատ, որպեսզի շատ ծախսելու հնարավորություն ունենանք: Կարդացեք ԵԱՀԿ 1996 թ. Լիսաբոնի գագաթնաժողովի փաստաթղթերը և կհասկանաք, որ Ղարաբաղյան շարժումն ավարտվել էր այդ ժամանակ: Ցանկացած իրավիճակ պետք է ավելի խորը և ավելի համապարփակ հասկանանք: Մեզ համար ակնհայտ է, որ թե Հայաստանի ներսում, թե Հայաստանից դուրս կան պրոցեսներ, ցանկություններ և ծրագրեր՝ ՀՀ Կառավարությանը դուրս բերելու իր որդեգրած ռազմավարությունը շարունակելու ուղեգծից: Խաղաղության այն ճանապարհը, որով գնում ենք, գերիների հարցի լուծման ամենաարդյունավետ ճանապարհն է: ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ հեռախոսազրույցի, Մարգարայի անցակետի և սահմանային անցման կետերը ՀՀ սահմանապահների վերահսկողության ներքո գտնվելու մասին: Նիկոլ Փաշինյան