страницы.
Спасибо за использование сервиса ClipSaver.ru
ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის სხდომა 2026 წლის 16 თებერვალი დღის წესრიგი 1. საქართველოს პარლამენტის წევრების: არჩილ გორდულაძის, თორნიკე ჭეიშვილის, დავით მათიკაშვილის, რატი იონათამიშვილის, ალუდა ღუდუშაურის, გურამ მაჭარაშვილის, აკაკი ალადაშვილის, თენგიზ შარმანაშვილისა და ალექსანდრე ტაბატაძის მიერ საკანონმდებლო ინიციატივის წესით წარმოდგენილი საქართველოს კანონების პროექტები: „იურიდიული დახმარების შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“, „ადვოკატთა შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“, საქართველოს ორგანული კანონების პროექტები: „საქართველოს სახალხო დამცველის შესახებ“ საქართველოს ორგანულ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“, „საერთო სასამართლოების შესახებ“ საქართველოს ორგანულ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ და საქართველოს პარლამენტის რეგლამენტის პროექტი „საქართველოს პარლამენტის რეგლამენტში ცვლილების შეტანის შესახებ“ (250/3-XIმპ; 20.01.2026) (II მოსმენა); მომხსენებელი: საქართველოს პარლამენტის წევრი - არჩილ გორდულაძე; 2. საქართველოს პარლამენტის წევრების: რატი იონათამიშვილის, ალუდა ღუდუშაურის, ზურაბი ქადაგიძის, სუმბატ კიურეღიანის, ირაკლი ჭეიშვილის, სალომე ჯინჯოლავას, სავალან მირზოევისა და თორნიკე ფაღავას მიერ საკანონმდებლო ინიციატივის წესით წარმოდგენილი საქართველოს კანონის პროექტი „შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ (242/3-XIმპ, 10.12.2025) (I მოსმენა); მომხსენებელი: საქართველოს პარლამენტის წევრი - რატი იონათამიშვილი.