У нас вы можете посмотреть бесплатно 2022-2023 ՀՐԱԺԵՇՏ ՇՐՋԱՆԱՎԱՐՏՆԵՐԻՆ или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Հուլիսի 12-ին Երևանի Ա.Պուշկինի անվան №8 հիմնական դպրոցի բակում տեղի ունեցավ այս տարվա շրջանավարտների հրաժեշտի հանդիսավոր արարողությունը, որին ներկա էին Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը,Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետի տեղակալ Ելենա Հարությունյանը,Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարության արարողակարգի բաժնի պետ Լուսինե Ղարիբյանը, դպրոցի խորհրդի անդամ Դմիտրի Ալեքսեենկոն, խորհրդի նախագահ Հակոբ Կարապետյանը, Ալեքսանդր Թամանյանի անվան ճարտարապետության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Մարկ Գրիգորյանը,ով դասավանել է դպրոցում ռուսաց լեզու և գրականություն և դպրոցի երկարամյա ուսմասվար Էլեոնորա Թումանյանը: Երեկոյին ներկա էին նաև դպրոցի մանկավարժները, այս տարվա շրջանավարտներն ու նրանց ծնողները: Ցուցադրվեց ՀԻՆ ՈՒ ՆՈՐ ԱՎԱՆԴՈՒՅԹԵՐ տեսաֆիլմը, նվիրված ավարտական բուկլետների 20-րդ տարեդարձին, ապա տնօրեն Նատալյա Ստեփանյանը պարգևատրեց լավագույն աշակերտներին և ծնողներին շնորհակալագրերով: Յուրաքանչյուր դասարան իր հերթին ներկայացավ մի երգով և տեսահոլովակով, որոնք նվիրված էին Երևան քաղաքին և Հայաստան աշխարհին: Երեկոյի ավարտին տեղի ունեցավ «Մեր ապագան» հեղինակային տեսահոլովակի պրեմիերան, որը Երևանի Ա.Պուշկինի անվան №8 հիմնական դպրոցը նվիրվում է այս տարվա բոլոր շրջանավարտներին՝ հուսով, որ այն կդառնա մեր երկրի հզորացման և պայծառ ապագայի կերտման թալիսմանը։ Միջոցառման մտահղացման հեղինակներ՝ Մարիետտա Մատղաշյան, Նատալյա Ստեփանյան Նկարահանումները՝ Արման Սարգսյանի և Կարեն Քոչարյանի Երաժշտությունը՝ Առնո Բաբաջանյանի և Գեորգի Սվիրիդովի Հնչյունային ռեժիսոր՝ Միքայել Մարգարյան Մոնտաժը՝ Կարեն Քոչարյանի Ադմինիստրատիվ կազմ՝ Զառա Բարսեղյան,Ռուզաննա Զաքարյան,Զառա Թևանյան, Նառա Ղազարյան, Եվա Սիրականյան Երեկոն վարեցին Դիանա Մալխասյանը և Կարեն Քոչարյանը © 2023 Aleqsander Pushkin Basic School № 8