У нас вы можете посмотреть бесплатно Muammolar bosqichma-bosqich bartaraf etilmoqda или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Boyovut tumanida aholini qiynab kelayotgan murojaat va muammolarni hal etish borasida manzilli hamda tizimli ishlar amalga oshirilmoqda. Xususan, tumanining Iftixor mahallasi aholisi ichimlik suvi ta’minotida yuzaga kelgan uzilishlar sabab murojaat yo‘llagan edi. Mazkur muammo tezkorlik bilan ko‘rib chiqilib, ayni paytda nosozliklarni bartaraf etish ishlari olib borilmoqda. Shu bilan birga, tumanning “O'zbekiston” mahallasidagi 8-sonli davlat maktabgacha ta’lim tashkiloti uchun yangi bino qurilishi jadal sur’atlarda davom etmoqda. Mazkur muassasa “Mening bog‘cham” loyihasi doirasida barpo etilib, 180 o‘ringa mo‘ljallangan zamonaviy bino bo‘ladi. Ma’lumot o‘rnida, 1988-yilda qurilgan ushbu bog‘chada hozirga qadar atigi 50 nafar bola tahsil olib kelgan bo‘lib, mahalladagi bolalar sonining ko‘pligi sabab sig‘im yetishmovchiligi muammosi mavjud edi. Shu bois yangi bino qurish taklifi ilgari surilib, jamoatchilik tomonidan faol qo‘llab-quvvatlandi.