У нас вы можете посмотреть бесплатно 100 min insanın həyatı üçün TƏHLÜKƏ: neft sızması fəlakətə səbəb ola bilər - Rusiyada SON VƏZİYYƏT или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Rusiyanın “kölgə donanması”na aid neft tankerinin Fin körfəzində mümkün qəzası təxminən 100 min nəfərin məskunlaşdığı yaşayış məntəqələrinə, eləcə də unikal təbiət ərazilərinə ciddi zərər vura bilər. Bu barədə “Greenpeace” təşkilatı xəbərdarlıq edib. Təşkilatın açıqlamasında bildirilir ki, mümkün qəza zamanı Sankt-Peterburq da risk zonasına düşə bilər. "Rusiyanın "kölgə donanması"ndan olan bir tankerin qəzaya uğraması sadəcə an məsələsidir. Rusiya 15 ildən çox yaşı olan tankerlərdən istifadə edir. Köhnə gəmilər xüsusilə korroziyaya və aşınmaya həssasdır ki, bu da qəza riskini əhəmiyyətli dərəcədə artırır. Bu tankerlərin çoxu müvafiq sığorta olmadan işləyir, yəni neft sızmaı halında qonşu ölkələr dəyən ziyanı özləri ödəməli olacaqlar", deyə təşkilatdan bildirilib. AzTV Xəbər – Azərbaycanın Rəsmi İnformasiya Mənbəyi 🇦🇿 Ölkə və dünya gündəminin nəbzini "AzTV Xəbər" rəsmi YouTube kanalında tutun. Biz 7 gün 24 saat fasiləsiz olaraq ən son xəbərləri, rəsmi bəyanatları və hadisə yerindən eksklüziv görüntüləri sizə çatdırırıq. Kanalımızda nələri izləyə bilərsiniz? ⚡ Son Dəqiqə və Təcili Xəbərlər: Hadisələr baş verən an operativ məlumat 🎥 Canlı Yayımlar: Prezidentin çıxışları, rəsmi brifinqlər və hadisə yerindən canlı bağlantılar 🌍 Beynəlxalq Gündəm: Regionda və dünyada baş verən siyasi proseslərin təhlili 📊 İqtisadi və Sosial Xəbərlər: Rəsmi qərarlar, sərəncamlar və onların şərhi Xəbəri ilk və dəqiq mənbədən öyrənmək üçün kanala abunə olun və bildirişləri (🔔) aktivləşdirin. Bizimlə əlaqə və sosial media hesablarımız: YouTube: / @aztvxeberresmi Facebook: / aztvxeberresmi Instagram: / aztvxeberresmi Telegram: https://t.me/aztv_resmi X (Twitter): https://x.com/aztvresmi 🌐 Rəsmi sayt: https://aztv.az "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" QSC-nin (AzTV) xəbər platforması olaraq fəaliyyət göstəririk. 1956-cı ildən bəri fəaliyyət göstərən Azərbaycan Televiziyası ölkəmizin ən köklü media qurumudur. Dünyanın 10-dan çox ölkəsində müxbir məntəqələrimiz mövcuddur. 2019-cu ildən etibarən sədr Rövşən Məmmədovun rəhbərliyi ilə aparılan genişmiqyaslı islahatlar nəticəsində kanallarımız rebrendinq olunmuş, texniki baza tam yenilənmiş və 2021-ci ildən tam HD yayım formatına keçilmişdir. Kanalımız "Avropa keyfiyyəti" standartlarına uyğun yayım həyata keçirir. Copyright © AZTV - Bütün hüquqlar qorunur. #AzTV100 #SonDəqiqə #Xəbərlər #Azərbaycan #Siyasət #Qarabağ #CanlıXəbər #Rəsmi #Operativ #News #Azerbaijan #Новости #rusiya #tanker #neft