У нас вы можете посмотреть бесплатно QAFQAZ MÜSƏLMANLARI İDARƏSİ QƏRBİ AZƏRBAYCAN NAMİNƏ FƏALİYYƏTİNİ GENİŞLƏNDİRİR или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
QAFQAZ MÜSƏLMANLARI İDARƏSİ QƏRBİ AZƏRBAYCAN NAMİNƏ FƏALİYYƏTİNİ GENİŞLƏNDİRİR Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi və Qərbi Azərbaycan İcması tərəfindən keçirilən birgə konfransda soydaşlarımızın öz doğma yurdlarına qayıdış ümidləri və dini-mənəvi irsimizin qorunması məsələləri müzakirə edilib. Tədbirdə İrəvan və ətraf bölgələrdəki tarixi məscidlərin, qəbiristanlıqların və mədəni abidələrin sistemli şəkildə məhv edilməsi faktları xüsusi vurğulanıb. Natiqlər bu ərazilərin tarixən islam elmləri və mədəniyyət mərkəzi olduğunu qeyd edərək, beynəlxalq müstəvidə həqiqətlərin çatdırılmasının vacibliyini bildiriblər. Şeyxülislam Allahşükür Paşazadə və digər rəsmilər dini abidələrin bərpasının həm milli qürur, həm də beynəlxalq hüquq müstəvisində prioritet olduğunu diqqətə çatdırıblar. Sonda qeyd olunub ki, Qərbi Azərbaycana qayıdış strategiyası dövlətin mühüm hədəflərindən biridir və bu yolda milli həmrəylik böyük əhəmiyyət kəsb edir. • QAFQAZ MÜSƏLMANLARI İDARƏSİ QƏRBİ AZƏRBAYC... / @qerbiazerbaycantv https://x.com/@qerbiazetv / qerbiazerbaijantv / qerbi.aze.tv / westaz.tv #qai #gerbiazerbaijan #gerbiazerbaijanicmasi #qerbiazerbaican #qerbiazerbaicanicmasi #westaz #westernazerbaijan #westernazerbaijancommunity