У нас вы можете посмотреть бесплатно Իրան–Ադրբեջան նոր սրում․ ի՞նչ է տեղի ունենում или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Նկարագրություն | Կենսագրություն | Բաժանորդագրվել | Կապ Իրան–Ադրբեջան հարաբերություններում նոր լարվածություն։ Ի՞նչն է սրման պատճառը, ինչ դեր ունեն ԱՄՆ-ն և Իսրայելը, և ինչ զարգացումներ կարող են սպասվել տարածաշրջանում։ Վերլուծություն և հնարավոր սցենարներ՝ Հայաստանի ու Հարավային Կովկասի համար։ #Իրան #Ադրբեջան #ՀարավայինԿովկաս #Գեոպոլիտիկա #Տարածաշրջան Իմ վերլուծությունները՝ • Չնայած Ադրբեջանի դժգոհությանը՝ ԵՄ առաքելու... Իմ գործոնեությունը՝ • Քրեական գործ է հարուցվել Կտրիճ Ներսիսյանի դեմ Կենսագրություն՝ Գիորգի Սարգսի Թումասյանը 30 տարեկան Թբիլիսիի հայ է, միջազգային հարաբերությունների բակալավր է և պետական կառավարման մագիստրոս։ Նա Հայոց ցեղասպանությունից վերապրածների ժառանգ է, իր նախնին Հայաստանի Առաջին Հանրապետության ամենաերիտասարդ գնդապետն է՝ Կարսի առաջին գնդի հրամանատար Հովհաննես Մազմանյանը։ Թումասյանը «Նախ և առաջ Վրաստանը» քաղաքական նախաձեռնության անդամ է, ԵՄ իրազեկման կենտրոնի փորձագետ, Ստենֆորդի համալսարանի առաջնորդների ցանցի անդամ։ Նրան ԱՄՆ Պետական Դեպարտամենտը ճանաչել է որպես խոստումնալից առաջնորդ։ Ավելի վաղ Վրաստանի կառավարությունը և ՄԱԿ-ը նրան ընտրել են՝ որպես Վրաստանի երիտասարդ ներկայացուցիչ ՄԱԿ-ում և ընդունվել է Վրաստանի Արտաքին Գործերի Նախարարության դիվանագիտական պահեստազոր։ Կենսագրությունը ամբողջությամբ՝ LinkedIn-ում։ Բաժանորդագրվել՝ Facebook: / giorgitumasyan LinkedIn: / giorgitumasyan Instagram: / giorgitumasyan X: https://x.com/GiorgiTumasyan Կապ՝ Email: giorgitumasyan@gmail.com