У нас вы можете посмотреть бесплатно ՌԴ-ն պատժում է ոչ թե ապիկար իշխանությանը, այլ՝ հայ ժողովրդին՝ հայրենազրկելով մեզ. Միքայել Սրբազան или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
2015 թ-ից այս կողմ, երբ տեղի ունեցավ Պերմյակովի իրականացրած եղերագործությունը, ես չեմ շփվել Գյումրիում տեղակայված ռուսական զորքերի հրամկազմի հետ, սակայն կարծում եմ, որ Ռուսաստանն իր գործողություններով ոչ թե պատժում է ՀՀ ապիկար իշխանությանը, այլ՝ հայերին, թույլ տալով հայրենազրկել մի ողջ ժողովրդի Արցախում։ Այս մասին 24News-ի «Հետագիծ Նարեկ Գալստյանի հետ» հարցազրույցի ժամանակ ասել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը։ Ըստ Սրբազան հոր, ՌԴ գործողություններն ուղղված չէին ՀՀ իշխանությունների դեմ, որն իր ապիկար գործողություններով հասցրեց Արցախի հայաթափմանը, «նրանք պատժեցին հայ ժողովրդին»։ Խոսելով Սահմանադրության հնարավոր փոփոխության ու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բերած «ցուլերի և կարմիր հագուստի» պատկերավոր օրինակի մասին, հոգևորականը նկատում է, որ ՀՀ իշխանությունները ոչ թե կատարում են հակառակորդի պատվերները, այլ իրենք դրա կրողն են, համաձայն են այդ տեսակետի հետ։ «Ի՞նչ ցուլ, ասել եմ ու կասեմ՝ բա դուք ի՞նչ արեցիք, որ այդ ցլերը եզ դառնային։ Նրանից մեկը երեսուն տարի առաջ անգամ եզ չէր, ոչխար էր», - հավելել է նա։ Մանրամասները՝ տեսանյութում։ #ՀայԱռաքելականԵկեղեցի#ՆարեկԳալստյան#24TV#ՄիքայելՍրբազան# #Պերմյակով#Շիրակ#Follow 24 TV on social platforms: Facebook: / 24news.am Telegram: https://t.me/twentyfournews Instagram: / 24news.am © 2024 24News. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են: 24TV-ում տեղադրված նյութերն օգտագործելիս ակտիվ հղում տալը պարտադիր է: Կայքում տեղադրված այլ հեղինակների և բանախոսների արտահայտած կարծիքը կարող է չհամընկնել 24TV-ի խմբագրության տեսակետի հետ: Address: Dzorap 40, Office Area 23. E-mail: info@24news.am Tel. +374 41 240060 Գովազդի համար զանգահարել +374 41 240060 #24News #24TV #Լուրեր