У нас вы можете посмотреть бесплатно Şəxsiyyət vəsiqələrində dəyişikliklər | Hansı hallarda vəsiqə dəyişdirilməlidir? или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Şəxsiyyət vəsiqələrində dəyişikliklər | Hansı hallarda vəsiqə dəyişdirilməlidir? Şəxsiyyət vəsiqəsində göstərilən məlumatlara yaşayış yeri və vətəndaşlıq məlumatları əlavə ediləcək. Prezident İlham Əliyev bununla bağlı “Azərbaycan Respublikası vətəndaşının şəxsiyyət vəsiqəsi haqqında” qanuna dəyişiklikləri təsdiq edib. Eyni zamanda elektron daşıyıcıda əvvəlki variantla müqayisədə yalnız daha zəruri məlumatlar saxlanılacaq. Bundan başqa, vətəndaşın ailə vəziyyəti, valideynləri, uşaqları, hərbi vəzifəsi və digər məlumatlar artıq birbaşa elektron daşıyıcıda deyil, idarələrarası avtomatlaşdırılmış məlumat-axtarış sistemi vasitəsilə saxlanılacaq və kriptoqrafik mühafizə olunacaq. Eyni zamanda vəsiqənin verilməsi qaydalarına da dəyişikliklər edilib. Belə ki, vəsiqə dəyişdirilməli olan hallara yaşayış yerinin dəyişməsi əlavə olunur. Bundan başqa, əgər vəsiqə və ya elektron daşıyıcısında texniki və ya məzmunla bağlı səhv aşkar edilərsə, düzəlişin dövlət rüsumu tutulmadan həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur. Bizi WhatsApp-da izləyin https://whatsapp.com/channel/0029VaAm... https://t.me/bakutvxeber https://x.com/bakutvofficial / baku.tv https://www.baku.tv Şəxsiyyət vəsiqələrində dəyişikliklər | Hansı hallarda vəsiqə dəyişdirilməlidir? 2025 © All Rights Reserved ℗ "Baku TV" LLC ™ #bakutv #şəxsiyyətvəsiqəsi #yeniqayda