У нас вы можете посмотреть бесплатно Հայկական հարսանիք | «Կենդանի պատմություն» ծրագիր | Դասախոսություն 5 |Գայանե Շագոյան или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Դասախոսը՝ Գայանե Շագոյան, ՀՀ ԳԱԱ հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի առաջատար գիտաշխատող, մշակութային մարդաբան (ազգագրագետ)։ «Կենդանի պատմություն» ծրագիրը՝ պատմության ուսուցիչների շարունակական մասնագիտական զարգացման նախագիծ է ՝ պատմական ակտիվ մտածողության հմտությունների զարգացման համար։ Ծրագրի գործընկերը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունն է։ Ծրագրի շրջանակում ՀՀ բոլոր մարզերի, Երևանի և Արցախի շուրջ 700 ուսուցիչ՝ -ստանում է «Պարադիգմա» կրթական հիմնադրամի կողմից և «Գալուստ Կիւլպէնկեան» հիմնարկության աջակցությամբ մշակված «Գիրք պատմության ուսուցման. ինչո՞ւ, ինչպե՞ս» գիրքը։ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով այն երաշխավորվել է որպես ուսումնական նյութ։ -մասնակցում է պատմության ուսումնասիրության մի շարք սկզբունքների վերաբերյալ դասախոսությունների։ -փորձարկում «Գիրք պատմության ուսուցման. ինչո՞ւ, ինչպե՞ս» գրքի ռազմավարությունները դասարանում և դրանց վերաբերյալ ինքնանդրադարձ գրում։ Ծրագրի հիմքով «Պարադիգմա» կրթական հիմնադրամն իրականացնում է ՀՀ-ում պատմության ուսուցման վերաբերյալ ծավալուն հետազոտություն։