У нас вы можете посмотреть бесплатно ՀԷՑ-ում 40 տոկոսով ավելացել է վթարների թիվը. Դավիթ Ղազինյան или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
#alpha_news #Դավիթ_Ղազինյան Գործող իշխանությունը ոչնչից չի վախենում, բայց վերջերս սկսել է վախենալ Սամվել Կարապետյանից և ձեզնից՝ որպես 4-րդ իշխանություն։ Դիմելով լրագրողներին՝ այս մասին ասել է ՀԷՑ-ի նախկին տնօրենի պաշտոնակատար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Դավիթ Ղազինյանը։ «Ինչո՞ւ են վախենում, քանի որ ձեր շնորհիվ շատ ճշմարտություններ են բացահայտվում։ Ես կարող եմ ընդամենը մի բան ասել, որ ուժեղ Հայաստանում չի լինելու այնպիսի քաղաքական գործիչ կամ պետական պաշտոնյա, որն ինչ-որ բան ուղղակի կամ թյուրիմացաբար կստի և ներողություն չի խնդրի։ Դեռ մի բան էլ կասի՝ ես քաղաքական անձ եմ, դրա համար էլ խաբում եմ»,- նշել է ՀԷՑ-ի նախկին տնօրենը։ Ղազինյանի խոսքով՝ իրենց մեղադրում էին վթարները կոծկելու, քանակը նվազեցնելու մեջ, բայց կան տեղեկություններ, որ ներկա պահին ՀԷՑ-ում մոտավորապես 40 %-ով աճել է վթարների թիվը։ «Ես ձեզ ամենայն պատասխանությամբ ասում եմ՝ ՀԷՑ-ում երկիշխանություն է։ Եվ ինչպես ասում են՝ մենք ամեն ինչ գիտենք։ Բայց ամեն դեպքում թվերը կկեղծեն, հանձնաժողովն էլ, բնականաբար, որևէ բանի վրա ուշադրություն չի դարձնի, որի արդյունքում կունենանք այս վիճակը՝ համատարած սուտ»,- եզրափակել է Ղազինյանը։