У нас вы можете посмотреть бесплатно Ռուսաստանը սպառնում է, իսկ երկաթուղին ճգնաժամի մեջ է или скачать в максимальном доступном качестве, видео которое было загружено на ютуб. Для загрузки выберите вариант из формы ниже:
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն հայտարարել է, որ հանրապետության երկաթուղային համակարգի կառավարման գործում Ռուսաստանին փոխարինելու՝ Հայաստանի իշխանությունների ցանկությունը չմտածված որոշում է, որի հետևանքով տարիներով ձևավորված համակարգը կարող է «մեկ ակնթարթում փլուզվել»։ Ըստ քաղաքագետ Սամվել Մելիքսեթյանի՝ Շոյգուն նման հայտարարություն է անում, քանի որ Հայաստանը գտել է այլընտրանքային ճանապարհ։ Նա նաև ընդգծեց, որ Շոյգուն հայտարարություններ է արել նաև ԱԷԿ-ի հետ կապված։ «Հայաստանը հնարավորություն ունի ԱԷԿ կառուցել, այլ գործընկերների հետ ինչ-որ պայմանագրային հիմքի վրա երկաթուղային ցանցը զարգացնել, և սա բերում է Ռուսաստանի դիրքերի թուլացմանը։ Ռուսաստանը դա այս պահին շատ սուր է ընկալում»,-ասաց Սամվել Մելիքսեթյանը։